in

Временска прогноза за 18 февруари

Времето денес:

Претпладне особено на североисток ќе има зголемена облачност и услови за појава на слаб снег. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува. Попладне облачноста ќе се намали.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-5°70%
06-12-2°63%
12-18+9°48%
18-24+1°69%

Временска најава:

Претпладне во североисточните делови ќе има услови за појава на слаб снег. Потоа следува период на доста тивко и повремено сончево време во кој температурите ќе бидат во пораст. Така во петок утринските температури само на места ќе се спуштаат во интервалот од -5 до -10 степени. За време на викендот и во понеделник температурите преку денот ќе бидат насекаде над нулата и ќе има услови за појава на утринска магла по котлините.

Актуелно предупредување:

Денес претпладне на крајниот североисток ќе има услови за појава на слаб снег и понекаде е можно замрзнување на патиштата. За време на викендот и во понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по котлините.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote