in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Денес, Вторник 18.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 67%
06-12 60%
12-18 +4° 26%
18-24 -1° 38%
Утре, Среда 19.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -5° 43%
06-12 -5° 74%
12-18 +2° 29%
18-24 36%
Четврток 20.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 55%
06-12 -6° 44%
12-18 +1° 28%
18-24 45%
Петок 21.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 57%
18-24 -2° 76%
18-24 +1° 38%
18-24 -1° 48%
Сабота 22.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 64%
18-24 -6° 68%
18-24 -1° 26%
18-24 -4° 47%
Недела 23.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 52%
18-24 -5° 55%
18-24 -1° 33%
18-24 -3° 53%
Понеделник 24.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -6° 63%
18-24 -7° 59%
18-24 -1° 36%
18-24 -3° 61%

Временска најава:

До четврток времето ќе биде стабилно и суво, денес со засилен северен ветер, а во следните два дена со ниски утрински температури. Влажен бран со врнежи од снег се очекува во четврток во ноќните часови и во петок претпладне. Пообилни врнежи се очекуваат во западните делови, каде насекаде ќе се формира снежна покривка, а на планините ќе се зголеми. Помала снежна покривка ќе се формира и во останатите делови, освен во централниот и долниот дел на Повардарието. Потоа следува период на многу студено време.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote