in

Временска прогноза за 18 јануари

Времето денес:

Сончево и студено, претпладне во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-4°75%
06-12-4°70%
12-18-1°46%
18-24-4°52%

Временска најава:

Утре ќе преовладува ведро и студено време со слаб до умерен, а повремено и засилен северозападен ветер. Од среда ветерот ќе го промени правецот во јужен и температурите ќе бидат во пораст. Облачноста ќе се зголемува, а од четврток кон крајот на денот во западните делови ќе започнат врнежи од дожд, а на планините од снег..

Актуелно предупредување:

До среда утринските температури ќе бидат многу ниски, а дневните на места ќе бидат под нулата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote