in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 ЈУЛИ

Времето денес:

Променливо облачно и нестабилно, од пладневните часови со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град. УВ=8

 

Денес, Недела 18.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 82%
06-12 +21° 72%
12-18 +29° 48%
18-24 +22° 67%
Утре, Понеделник 19.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 89%
06-12 +19° 88%
12-18 +27° 47%
18-24 +28° 46%
Вторник 20.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 75%
06-12 +19° 88%
12-18 +27° 56%
18-24 +26° 51%
Среда 21.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 80%
06-12 +22° 63%
12-18 +29° 28%
18-24 +23° 41%
Четврток 22.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 61%
06-12 +20° 51%
12-18 +28° 28%
18-24 +23° 42%
Петок 23.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 67%
06-12 +20° 53%
12-18 +28° 23%
18-24 +25° 45%
Сабота 24.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 69%
06-12 +21° 61%
12-18 +30° 25%
18-24 +26° 46%

 

Временска најава:

 

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса до вторник ќе се задржи променливо облачно, врнежливо и посвежо време, претежно попладне наместа со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град.

 

Актуелно предупредување:

 

До вторник ќе се задржи променливо облачно и посвежо време, наместа со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote