in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне во североисточните и источните претежно планински подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. УВ= 7

Денес ќе дува засилен северен ветер, а претежно во планинските подрачја ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Од утре следува период на стабилно време со пораст на дневните температури.

Денес, Сабота 18.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 92%
06-12 +20° 71%
12-18 +27° 39%
18-24 +24° 41%
Утре, Недела 19.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 59%
06-12 +13° 80%
12-18 +26° 46%
18-24 +27° 39%
Понеделник 20.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 63%
06-12 +14° 56%
12-18 +27° 43%
18-24 +30° 43%
Вторник 21.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 68%
06-12 +21° 59%
12-18 +32° 31%
18-24 +29° 57%
Среда 22.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 79%
06-12 +23° 64%
12-18 +34° 39%
18-24 +29° 53%
Четврток 23.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 61%
06-12 +23° 54%
12-18 +35° 30%
18-24 +29° 31%
Петок 24.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 56%
06-12 +23° 45%
12-18 +30° 24%
18-24 +27° 29%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote