in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 ЈУНИ

Времето денес:

 

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови. УВ=7

 

Денес, Петок 18.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 71%
06-12 +20° 52%
12-18 +31° 28%
18-24 +24° 43%
Утре, Сабота 19.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 75%
06-12 +18° 62%
12-18 +27° 40%
18-24 +27° 44%
Недела 20.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 64%
06-12 +17° 81%
12-18 +28° 41%
18-24 +28° 41%
Понеделник 21.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 74%
06-12 +21° 65%
12-18 +33° 46%
18-24 +23° 44%
Вторник 22.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 63%
06-12 +23° 55%
12-18 +35° 22%
18-24 +30° 29%
Среда 23.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 59%
06-12 +24° 39%
12-18 +36° 18%
18-24 +30° 33%
Четврток 24.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 61%
06-12 +25° 44%
12-18 +35° 22%
18-24 +30° 22%

 

Временска најава:

 

Во следните денови во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално со поинтензивни процеси, особено во сабота. Температурите ќе бидат во пораст, а особено топло се очекува во почетокот на наредната седмица кога на места температурите ќе надминуваат 35 степени.

 

Актуелно предупредување:

 

Во следните денови во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote