in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 МАЈ

Времето денес:

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и малку посвежо за разлика од вчера со повремени локални врнежи од дожд. Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе дува и засилен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 18 до 27 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со засилен ветер од северен правец. Ќе има услови и за повремен локален дожд проследен со ретки грмежи. Максималната температура ќе се искачи до околу 24 степени.

Потоа утре и понатаму ќе се задржи посвежото време, а особено свежо ќе биде наутро кога минималните температури ќе се спуштаат во интервалот од само 2 до 10 степени. Максималните дневни пак ќе бидат без поголеми промени и ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 27 степени. Исто така од утре до сабота времето ќе биде претежно стабилно, суво и сончево, а услови за поладневна локална нестабилност ќе има во недела

Денес, Среда 18.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 85%
06-12 +19° 65%
12-18 +23° 41%
18-24 +17° 25%
Утре, Четврток 19.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 48%
06-12 +7° 66%
12-18 +20° 30%
18-24 +23° 14%
Петок 20.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 51%
06-12 +7° 66%
12-18 +23° 24%
18-24 +27° 18%
Сабота 21.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 59%
06-12 +15° 40%
12-18 +30° 20%
18-24 +25° 27%
Недела 22.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 64%
06-12 +22° 49%
12-18 +28° 39%
18-24 +22° 58%
Понеделник 23.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 84%
06-12 +18° 55%
12-18 +29° 26%
18-24 +23° 25%
Вторник 24.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 52%
06-12 +18° 51%
12-18 +30° 35%
18-24 +24° 37%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote