in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 МАЈ

Времето денес:

 

Во утринските и претпладневните часови променливо облачно со повремен локален дожд. Во текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен ветер, во западните делови од западен, а во останатите од северозападен правец.

 

 

Денес, Вторник 18.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 79%
06-12 +15° 68%
12-18 +23° 28%
18-24 +18° 44%
Утре, Среда 19.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 49%
06-12 +9° 60%
12-18 +22° 28%
18-24 +22° 26%
Четврток 20.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 65%
06-12 +11° 70%
12-18 +17° 38%
18-24 +18° 37%
Петок 21.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 66%
06-12 +14° 67%
12-18 +19° 31%
18-24 +16° 41%
Сабота 22.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 65%
06-12 +13° 50%
12-18 +24° 26%
18-24 +20° 28%
Недела 23.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 48%
06-12 +15° 43%
12-18 +27° 30%
18-24 +22° 28%
Понеделник 24.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 59%
06-12 +17° 49%
12-18 +28° 32%
18-24 +20° 41%

 

 

Временска најава:

 

Утре ќе биде стабилно со засилен југозападен ветер. Во четврток и петок ќе преовладува променливо облачно и свежо време со слаб локален дожд и засилен северен ветер. Стабилно и потопло се очекува за време на викендот.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote