in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно и студено, претпладне претежно во јужните делови со локални врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Следува период на променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер, а температурите ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Денес, Четврток 17.03.2022
време прогноза °C влажност
12-18 +12° 65%
18-24 +10° 70%
Утре, Петок 18.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 38%
06-12 +2° 88%
12-18 +10° 47%
18-24 +8° 48%
Сабота 19.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 47%
06-12 -3° 84%
12-18 +8° 32%
18-24 +6° 30%
Недела 20.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 48%
18-24 52%
18-24 +8° 30%
18-24 +4° 41%
Понеделник 21.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 56%
18-24 43%
18-24 +9° 28%
18-24 +5° 40%
Вторник 22.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 65%
18-24 +2° 67%
18-24 +10° 32%
18-24 +6° 53%
Среда 23.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 69%
18-24 +2° 79%
18-24 +11° 34%
18-24 +7° 51%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote