in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 МАРТ

Времето денес:

Умерено до повремено значително облачно. Преку денот на планините и понекаде на повисоките места ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен северозападен ветер. Од крајот на денот од југ ќе се прошири облачност со повремени врнежи кои ќе бидат од снег на планините и на повисоките места.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°68%
06-12+5°52%
12-18+9°37%
18-24+4°70%

Временска најава:

Во овој период ќе преовладува променливо облачно и студено време со сончеви периоди и претежно на планините повремено ќе провејува снег. Во ноќните и утринските часови понекаде ќе провејува снег и на пониските места. Утринските температури и утре во најголем дел од земјава ќе бидат под нулата, а потоа малку ќе се покачат. Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места од снег, ќе започне во сабота и за викендот ќе преовладува облачно и врнежливо време.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote