in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и потопло со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денес, Понеделник 18.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 83%
06-12 +7° 87%
12-18 +16° 64%
18-24 +12° 72%
Утре, Вторник 19.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 68%
06-12 +6° 94%
12-18 +14° 59%
18-24 +14° 58%
Среда 20.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 75%
06-12 +5° 78%
12-18 +14° 69%
18-24 +15° 75%
Четврток 21.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 83%
06-12 +9° 95%
12-18 +16° 74%
18-24 +12° 81%
Петок 22.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 81%
06-12 +9° 91%
12-18 +17° 72%
18-24 +14° 85%
Сабота 23.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 87%
06-12 +10° 93%
12-18 +15° 80%
18-24 +12° 76%
Недела 24.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 63%
06-12 +9° 78%
12-18 +12° 46%
18-24 +8° 52%

Временска најава:

До петок времето ќе биде стабилно и потопло со услови за појава на утринска магла по одделни котлини. Врнежи од дожд се очекуваат во сабота.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote