in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со слаб до умерен северозападен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Преку денот ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Денес, Сабота 18.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 58%
06-12 +19° 63%
12-18 +26° 46%
18-24 +20° 73%
Утре, Недела 19.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 68%
06-12 +14° 88%
12-18 +24° 57%
18-24 +26° 50%
Понеделник 20.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 65%
06-12 +15° 77%
12-18 +27° 47%
18-24 +25° 35%
Вторник 21.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 74%
06-12 +16° 74%
12-18 +24° 41%
18-24 +19° 51%
Среда 22.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 74%
06-12 +15° 64%
12-18 +22° 39%
18-24 +17° 50%
Четврток 23.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 78%
06-12 +12° 71%
12-18 +20° 33%
18-24 +16° 41%
Петок 24.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 58%
06-12 +11° 71%
12-18 +23° 41%
18-24 +18° 63%

Временска најава:

Денес ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а температурата особено во северните делови ќе се намали за неколку степени. Услови за краткотраен пороен дожд ќе има во недела и понеделник. Потоа во следните денови ќе преовладува стабилно време со нешто пониски дневни температури

Актуелно предупредување:

Денес ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а температурата особено во северните делови ќе се намали за неколку степени. Услови за краткотраен пороен дожд ќе има во недела и понеделник. Потоа во следните денови ќе преовладува стабилно време со нешто пониски дневни температури

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote