in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 АПРИЛ

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди. Претежно во планинските подрачја ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб јужен, а во западните делови умерен западен ветер.

Утре минималните температури на места ќе се спуштат под нула.
Во четврток ќе има преодно стабилизирање на времето, а во петок и во деновите од викендот претпладне ќе биде сончево, а попладне ќе има појава на локален пороен дожд со ретки грмежи. Дневните температури ќе бидат во пораст.

Денес, Вторник 19.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 89%
06-12 +4° 69%
12-18 +12° 24%
18-24 +9° 40%
Утре, Среда 20.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 75%
06-12 +4° 68%
12-18 +11° 49%
18-24 +12° 67%
Четврток 21.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 75%
06-12 +1° 91%
12-18 +12° 59%
18-24 +15° 54%
Петок 22.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 84%
06-12 +9° 80%
12-18 +17° 43%
18-24 +14° 66%
Сабота 23.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 89%
06-12 +11° 83%
12-18 +19° 39%
18-24 +15° 48%
Недела 24.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 82%
06-12 +9° 61%
12-18 +22° 26%
18-24 +17° 28%
Понеделник 25.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 56%
06-12 +12° 67%
12-18 +23° 37%
18-24 +17° 42%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote