in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ=8

Денес, Четврток 19.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 58%
06-12 +19° 47%
12-18 +28° 28%
18-24 +24° 35%
Утре, Петок 20.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 56%
06-12 +15° 66%
12-18 +27° 31%
18-24 +31° 29%
Сабота 21.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 69%
06-12 +18° 79%
12-18 +26° 48%
18-24 +27° 43%
Недела 22.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 71%
06-12 +20° 53%
12-18 +31° 25%
18-24 +25° 29%
Понеделник 23.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 63%
06-12 +20° 48%
12-18 +32° 21%
18-24 +26° 28%
Вторник 24.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 37%
06-12 +21° 53%
12-18 +33° 26%
18-24 +27° 28%
Среда 25.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 57%
06-12 +21° 59%
12-18 +33° 26%
18-24 +25° 53%

Временска најава:

Денес ќе преовладува сончево време со пониски дневни температури, кои ќе се задржат и во наредните неколку дена. Утре попладне претежно во јужните делови ќе има локален пороен дожд и грмежи. Променливо облачно и нестабилно ќе биде во сабота, кога на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со појава на град.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote