in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер.

Од утре ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и со слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен југозападен ветер. Во вторник се очекуваат пообилни врнежи кои поради заладувањето на планините и на некои повисоки места ќе бидат од снег. Ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика температурите да бидат пониски и во следните денови.

Денес, Сабота 19.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 48%
06-12 +4° 56%
12-18 +16° 51%
18-24 +9° 67%
Утре, Недела 20.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 89%
06-12 +4° 86%
12-18 +12° 70%
18-24 +12° 87%
Понеделник 21.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 80%
06-12 +5° 92%
12-18 +13° 73%
18-24 +11° 75%
Вторник 22.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 89%
18-24 +5° 85%
18-24 +8° 69%
18-24 +6° 63%
Среда 23.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 71%
18-24 +3° 72%
18-24 +11° 36%
18-24 +7° 64%
Четврток 24.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 66%
18-24 +5° 65%
18-24 +10° 40%
18-24 +4° 43%
Петок 25.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 90%
18-24 -2° 68%
18-24 +10° 41%
18-24 +6° 42%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote