in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Наутро студено, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Денес, Среда 19.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 67%
06-12 -2° 56%
12-18 +3° 43%
18-24 -2° 54%
Утре, Четврток 20.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 60%
06-12 -4° 60%
12-18 +3° 31%
18-24 +1° 52%
Петок 21.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 62%
06-12 72%
12-18 +2° 52%
18-24 -1° 38%
Сабота 22.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 64%
18-24 -6° 62%
18-24 35%
18-24 -2° 46%
Недела 23.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -6° 52%
18-24 -5° 53%
18-24 -1° 42%
18-24 -3° 54%
Понеделник 24.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -7° 58%
18-24 -7° 57%
18-24 -1° 54%
18-24 -3° 50%
Вторник 25.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 71%
18-24 -5° 65%
18-24 -2° 72%
18-24 -2° 78%

Временска најава:

До утре попладне времето ќе се задржи стабилно и суво, а утрински температури ќе бидат пониски. Влажен и студен бран со врнежи од снег ќе се прошири од запад утре од крајот на денот и во текот на ноќта. Заради ниските температури ќе има појава на голомразица. Во петок преку денот врнежите ќе завршуваат. Пообилни врнежи ќе има во западните делови, каде насекаде ќе се формира снежна покривка, а на планините таа ќе се зголеми. Помала снежна покривка ќе се формира и во останатите делови, освен во долниот дел на Повардарието.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote