in

Временска прогноза за 19 јануари

Времето денес:

Сончево студено со мала локална облачност поизразена во северните делови. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-5°60%
06-12-4°47%
12-18+1°37%
18-24-3°53%

Временска најава:

До утре наутро ќе преовладува ведро и во утринските часови особено студено време. Од утре ќе започне да дува јужен ветер и ќе се зголемува облачноста особено на запад,, а температурите ќе бидат во пораст. Во четврток преку денот во западните делови на планините ќе има услови за појава на снег, а на пониските места понекаде ќе започне снег кој ќе премине во дожд. Во петок во западните делови, а во сабота насекаде ќе има повремен дожд и ќе дува повремено засилен јужен ветер што ќе влијае на побрзо топење на снегот.

Актуелно предупредување:

Во четврток преку денот во западните делови на планините ќе има услови за појава на снег, а на пониските места понекаде ќе започне снег кој ќе премине во дожд. Во петок во западните делови, а во сабота насекаде ќе има повремен дожд и ќе дува повремено засилен јужен ветер што ќе влијае да започне побрзо топење на снегот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote