in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Следува период на стабилно и топло време. Особено топло ќе биде во петок и за време на викендот кога подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на топол бран. Дневните температури на повеќе места ќе бидат над 35, а во најтоплите делови од земјата ќе надминат 40 степени..

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote