in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер (над 70 км/ч.) и услови за појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 34 степени. УВ = 6

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во делови од котлината ќе има услови за краткотрајно невреме со пообилен пороен дожд, засилен ветер и појава на град.T= 27 °C, P= 970 hPa, U= 85 %, V= 5 m/s. (Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

 

Денес, Понеделник 19.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 88%
06-12 +18° 88%
12-18 +26° 53%
18-24 +27° 57%
Утре, Вторник 20.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 73%
06-12 +18° 88%
12-18 +27° 49%
18-24 +28° 53%
Среда 21.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 78%
06-12 +22° 61%
12-18 +28° 30%
18-24 +24° 42%
Четврток 22.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 64%
06-12 +20° 51%
12-18 +28° 29%
18-24 +24° 42%
Петок 23.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 68%
06-12 +20° 53%
12-18 +29° 28%
18-24 +25° 43%
Сабота 24.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 68%
06-12 +21° 59%
12-18 +30° 32%
18-24 +26° 47%

 

Временска најава:

 

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса до вторник ќе се задржи променливо облачно, врнежливо и посвежо време со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и услови за појава на град. Од среда следува стабилизирање на времето.

 

Актуелно предупредување:

 

До вторник ќе се задржи променливо облачно и посвежо време, наместа со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилен пороен дожд за кратко време, чести електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и услови за појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote