in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 МАЈ

Времето денес:

Претежно сончево со ниски утрински температури за овој период од годината. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=7

Во следните денови времето ќе биде стабилно, денес и утре со ниски утрински температури за овој период од годината. Дневните температури од сабота ќе бидат значително повисоки. Локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи ќе има во недела.

Четврток 19.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 41%
06-12 +7° 71%
12-18 +20° 31%
18-24 +23° 16%
Петок 20.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 53%
06-12 +7° 66%
12-18 +22° 27%
18-24 +27° 25%
Сабота 21.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 61%
06-12 +14° 42%
12-18 +29° 15%
18-24 +22° 19%
Недела 22.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 55%
06-12 +21° 53%
12-18 +28° 31%
18-24 +24° 47%
Понеделник 23.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 82%
06-12 +17° 54%
12-18 +27° 22%
18-24 +22° 35%
Вторник 24.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 65%
06-12 +15° 57%
12-18 +27° 26%
18-24 +25° 28%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote