in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во текот на ноќта особено во западните подрачја ќе има слаб локален дожд.

 

Денес, Среда 19.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 54%
06-12 +14° 45%
12-18 +25° 21%
18-24 +18° 36%
Утре, Четврток 20.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 65%
06-12 +13° 81%
12-18 +19° 49%
18-24 +17° 44%
Петок 21.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 52%
06-12 +12° 72%
12-18 +17° 33%
18-24 +19° 25%
Сабота 22.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 56%
06-12 +14° 48%
12-18 +25° 27%
18-24 +19° 30%
Недела 23.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 49%
06-12 +16° 50%
12-18 +28° 24%
18-24 +22° 35%
Понеделник 24.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 49%
06-12 +20° 44%
12-18 +24° 30%
18-24 +20° 36%
Вторник 25.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 51%
06-12 +21° 59%
12-18 +28° 29%
18-24 +23° 43%

Временска најава:

 

Утре ќе преовладува променливо облачно и свежо време со слаб локален дожд, а во петок ќе дува засилен северен ветер. Стабилно, сончево и топло ќе биде во деновите од викендот.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote