in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 МАРТ

Временска прогноза:

Сончево, студено и ветровито, со мала до умерена облачност поголема во јужните делови. Во крајните јужни делови ќе има слаби врнежи од дожд и снег.

Денес ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, во крајните јужни делови со слаби врнежи од дожд и снег. Од утре следува период на стабилно време со умерен до засилен североисточен ветер. Во вторник ќе има зголемена облачност со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег.. Потоа дневните температури брзо ќе се покачуваат.

Денес, Сабота 19.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 52%
06-12 +1° 59%
12-18 +8° 28%
18-24 +2° 38%
Утре, Недела 20.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 62%
06-12 -2° 64%
12-18 +6° 31%
18-24 +5° 36%
Понеделник 21.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 62%
06-12 -2° 51%
12-18 +8° 26%
18-24 +4° 38%
Вторник 22.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 62%
18-24 +1° 56%
18-24 +10° 37%
18-24 +7° 60%
Среда 23.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 72%
18-24 +4° 72%
18-24 +12° 28%
18-24 +6° 47%
Четврток 24.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 73%
18-24 61%
18-24 +14° 27%
18-24 +9° 38%
Петок 25.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 82%
18-24 +2° 90%
18-24 +15° 27%
18-24 +11° 39%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote