in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност, претпладне во западните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денес, Вторник 19.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 87%
06-12 +7° 88%
12-18 +16° 56%
18-24 +11° 68%
Утре, Среда 20.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 79%
06-12 +6° 77%
12-18 +14° 68%
18-24 +15° 72%
Четврток 21.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 80%
06-12 +8° 98%
12-18 +14° 83%
18-24 +14° 83%
Петок 22.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 83%
06-12 +9° 90%
12-18 +18° 69%
18-24 +14° 87%
Сабота 23.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 83%
06-12 +11° 91%
12-18 +14° 66%
18-24 +10° 77%
Недела 24.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 74%
06-12 +7° 78%
12-18 +14° 43%
18-24 +8° 65%
Понеделник 25.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 72%
06-12 +4° 80%
12-18 +14° 65%
18-24 +10° 79%

Временска најава:

До петок ќе се задржи стабилно и потопло време. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла, особено во четврток. Локални врнежи од дожд и заладување се очекуваат во сабота.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote