in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

 

Претпладне со ниска облачност и појава на магла, преку денот сончево со умерена облачност.

Во Скопје претпладне со ниска облачност, преку денот сончево со умерена облачност и претежно тивко.

 

Утре ќе се задржи стабилно време со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини. Од недела следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote