in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец.

Денес, Четврток 02.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 56%
06-12 -1° 72%
12-18 +8° 68%
18-24 +3° 85%
Утре, Петок 03.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 81%
06-12 +5° 91%
12-18 +12° 72%
18-24 +8° 93%
Сабота 04.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 88%
06-12 +3° 77%
12-18 +7° 75%
18-24 +5° 84%
Недела 05.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 90%
18-24 92%
18-24 +9° 72%
18-24 +6° 94%
Понеделник 06.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 96%
18-24 +5° 94%
18-24 +10° 79%
18-24 +7° 92%
Вторник 07.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 91%
18-24 +3° 87%
18-24 +6° 74%
18-24 +3° 75%
Среда 08.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 74%
18-24 88%
18-24 +5° 50%
18-24 -1° 73%

Временска најава:

Утре ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи од дожд, а за време на викендот во поголем дел од земјава ќе биде суво. Врнежи на повеќе места повторно ќе има од понеделник, а локално ќе бидат пообилни. На планините и на некои повисоки места врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote