in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Сончево и над просечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денес, Недела 02.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 86%
06-12 +4° 87%
12-18 +13° 64%
18-24 +7° 79%
Утре, Понеделник 03.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 91%
06-12 +1° 92%
12-18 +7° 82%
18-24 +7° 85%
Вторник 04.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 86%
06-12 +1° 81%
12-18 +8° 72%
18-24 +8° 80%
Среда 05.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 87%
18-24 90%
18-24 +8° 76%
18-24 +7° 84%
Четврток 06.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 90%
18-24 +2° 91%
18-24 +9° 70%
18-24 +7° 87%
Петок 07.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 90%
18-24 +2° 92%
18-24 +8° 86%
18-24 +6° 83%
Сабота 08.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 95%
18-24 +3° 100%
18-24 +10° 88%
18-24 +9° 88%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време со појава на утринска магла по одделни котлини.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote