in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Од пладневните часови до крајот на денот особено во западните делови ќе има појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. УВ=8

Следува период на топло време, повремено со изолирана појава на нестабилност во попладневните часови со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено за време на викендот и на почетокот на следната недела.

Денес, Четврток 02.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 70%
06-12 +20° 61%
12-18 +31° 37%
18-24 +26° 42%
Утре, Петок 03.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 73%
06-12 +17° 77%
12-18 +29° 44%
18-24 +31° 39%
Сабота 04.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 59%
06-12 +17° 84%
12-18 +29° 42%
18-24 +32° 40%
Недела 05.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 60%
06-12 +23° 57%
12-18 +33° 32%
18-24 +28° 56%
Понеделник 06.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 72%
06-12 +22° 57%
12-18 +29° 81%
18-24 +24° 65%
Вторник 07.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 83%
06-12 +20° 66%
12-18 +29° 36%
18-24 +25° 66%
Среда 08.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 91%
06-12 +19° 99%
12-18 +24° 78%
18-24 +21° 86%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote