in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=7

 

Денес, Среда 02.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 80%
06-12 +13° 52%
12-18 +21° 25%
18-24 +17° 39%
Утре, Четврток 03.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 65%
06-12 +9° 77%
12-18 +21° 26%
18-24 +21° 29%
Петок 04.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 61%
06-12 +8° 75%
12-18 +22° 26%
18-24 +23° 27%
Сабота 05.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 72%
06-12 +15° 45%
12-18 +25° 23%
18-24 +21° 42%
Недела 06.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 72%
06-12 +18° 48%
12-18 +25° 24%
18-24 +20° 34%
Понеделник 07.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 59%
06-12 +18° 56%
12-18 +24° 48%
18-24 +20° 70%
Вторник 08.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 91%
06-12 +17° 99%
12-18 +22° 61%
18-24 +19° 82%

 

 

Временска најава:

 

До недела времето ќе биде стабилно со пораст на температурата на воздухот. Од понеделник во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote