in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 НОЕМВРИ

Времето денес:

Облачно и посвежо со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови (над 20 л/м2) и проследени со засилен јужен ветер. Во попладневните часови врнежите постепено ќе престануваат.

Денес, Вторник 02.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 88%
06-12 +7° 97%
12-18 +15° 86%
18-24 +10° 97%
Утре, Среда 03.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 95%
06-12 +5° 92%
12-18 +15° 80%
18-24 +12° 93%
Четврток 04.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 97%
06-12 +9° 97%
12-18 +19° 79%
18-24 +15° 90%
Петок 05.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +11° 98%
18-24 +9° 96%
18-24 +20° 78%
18-24 +13° 92%
Сабота 06.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +10° 98%
18-24 +9° 95%
18-24 +18° 74%
18-24 +11° 86%
Недела 07.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 92%
18-24 +6° 98%
18-24 +18° 76%
18-24 +10° 85%
Понеделник 08.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 100%
18-24 +6° 100%
18-24 +19° 60%
18-24 +9° 85%

Временска најава:

Денес особено претпладне ќе има врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во северните планински делови и кои ќе бидат проследени со засилен јужен ветер. Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла и ниска облачност, како и со умерен, на места засилен ветер претежно од јужен правец. Утринските температури ќе бидат позитивни, а дневните брзо ќе се покачат.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote