in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 2 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Утрото постудено, преку денот сончево со појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Денес, Сабота 02.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 73%
06-12 +7° 69%
12-18 +18° 45%
18-24 +14° 58%
Утре, Недела 03.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 59%
06-12 +7° 66%
12-18 +17° 59%
18-24 +18° 52%
Понеделник 04.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 64%
06-12 +8° 71%
12-18 +18° 61%
18-24 +19° 56%
Вторник 05.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 58%
06-12 +9° 74%
12-18 +22° 52%
18-24 +16° 69%
Среда 06.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 94%
06-12 +12° 87%
12-18 +20° 54%
18-24 +16° 73%
Четврток 07.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 81%
06-12 +12° 86%
12-18 +15° 99%
18-24 +13° 85%
Петок 08.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 94%
06-12 +12° 95%
12-18 +17° 69%
18-24 +16° 78%

Временска најава:

За време на викендов и во првите два дена од следната седмица ќе преовладува стабилно и сончево време со појава на мала до умерена облачност. Утринските температури ќе бидат пониски, а дневните во постепен пораст. Нови врнежи се очекуваат во среда кон крајот на денот.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote