in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 АПРИЛ

Времето денес:

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните делови. Претпладне ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, а попладне ќе го промени правецот во северен. Во западните делови ветерот повремено ќе биде силен (над 70 км/час) од југозападен правец.

Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд. Во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд и грмежи. Во петок на повеќе места ќе дува повремено силен ветер (над 60 км/час) од јужен правец. Од четврток дневните температури ќе бидат во пораст, позначителен за време на викендот кога насекаде ќе бидат над 20 степени.

Денес, Среда 20.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 40%
06-12 +6° 79%
12-18 +13° 53%
18-24 +8° 68%
Утре, Четврток 21.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 82%
06-12 +1° 81%
12-18 +12° 66%
18-24 +15° 70%
Петок 22.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 77%
06-12 +7° 91%
12-18 +18° 55%
18-24 +18° 49%
Сабота 23.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 90%
06-12 +10° 82%
12-18 +20° 41%
18-24 +16° 56%
Недела 24.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 64%
06-12 +10° 57%
12-18 +23° 31%
18-24 +18° 45%
Понеделник 25.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 61%
06-12 +12° 58%
12-18 +22° 20%
18-24 +16° 33%
Вторник 26.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 53%
06-12 +9° 51%
12-18 +22° 25%
18-24 +16° 36%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote