in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

 

Променливо облачно со локални врнежи од дожд, кои на места краткотрајно ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

 

 

Денес, Вторник 20.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 89%
06-12 +7° 81%
12-18 +14° 53%
18-24 +10° 66%

 

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Денес ќе има локални врнежи од дожд претежно во западните и крајните источни делови, на места поројни проследини со појава на грмежи. Потоа во следните два дена ќе биде стабилно со пораст на дневната температура, а услови за краткотраен дожд ќе има само во планинските подрачја. Под влијание на нов влажен бран, во петок и сабота ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Денес ќе има локални врнежи од дожд претежно во западните и крајните источни делови, на места поројни проследини со појава на грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote