in

Што?Што?

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови претежно во јужните делови ќе има пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. УВ=7

Денес, Петок 20.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 55%
06-12 +18° 44%
12-18 +29° 30%
18-24 +27° 45%
Утре, Сабота 21.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 59%
06-12 +18° 76%
12-18 +25° 39%
18-24 +28° 33%
Недела 22.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 58%
06-12 +15° 72%
12-18 +28° 29%
18-24 +30° 29%
Понеделник 23.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 61%
06-12 +19° 47%
12-18 +32° 21%
18-24 +27° 28%
Вторник 24.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 44%
06-12 +21° 53%
12-18 +32° 28%
18-24 +28° 33%
Среда 25.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 49%
06-12 +21° 52%
12-18 +32° 31%
18-24 +27° 51%
Четврток 26.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 74%
06-12 +20° 77%
12-18 +29° 37%
18-24 +25° 53%

Временска најава:

Денес во попладневните и ноќните часови, како и утре времето ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со пообилен пороен дожд за кратко време, силни електрични празнења, ветер (над 60 км/час) и услови за појава на град. Потоа следува период на стабилно и потопло време.

Актуелно предупредување:

Денес во попладневните и ноќните часови, како и утре времето ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со пообилен пороен дожд за кратко време, силни електрични празнења, ветер (над 60 км/час) и услови за појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote