in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност поголема во планинските региони. Ќе дува умерен претежно северозападен ветер кој вдолж Повардарието и кон исток ќе засилува и ќе достигнува и до 60 км/ч.

Денес, Понеделник 20.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 78%
06-12 70%
12-18 +8° 46%
18-24 64%
Утре, Вторник 21.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 59%
06-12 -2° 71%
12-18 +3° 43%
18-24 -2° 61%
Среда 22.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 51%
06-12 -4° 56%
12-18 +1° 34%
18-24 45%
Четврток 23.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 49%
18-24 -4° 44%
18-24 +2° 28%
18-24 -1° 32%
Петок 24.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 38%
18-24 -2° 51%
18-24 +4° 42%
18-24 +1° 58%
Сабота 25.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 74%
18-24 -1° 87%
18-24 +5° 51%
18-24 +2° 62%
Недела 26.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 92%
18-24 +1° 90%
18-24 +7° 71%
18-24 +6° 81%

Временска најава:

Денес ќе дува умерен до засилен северозападен ветер (до 60 км/ч) најизразен вдолж Повардарието и во источните делови. Во деновите до крајот на работната недела ќе преовладува стабилно и суво време, повремено со мала до умерена облачност. Наутро ќе биде студено, а на средината на неделата понекаде утринска температура ќе биде пониска од -10 степени.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote