in

Временска прогноза за 20 февруари

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Во вечерните часови и во текот на ноќта почнувајќи од североисток ќе има зголемување на облачноста и повремени слаби врнежи од дожд, на повисоките планините од слаб снег. До утринските часови врнежите ќе престанат.

времепрогноза°Cвлажност
00-0670%
06-12+1°75%
12-18+10°62%
18-24+4°72%

Временска најава:

Од утре следува период на стабилно и сончево време со мала до умерена локална облачност. Во претпладневните часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Утринските и дневните температури ќе бидат во пораст, што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote