in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ЈАНУАРИ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Времето денес:

Сончево со мала локална облачност. Кон крајот на денот во западните делови облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта во западните и северните делови ќе има локални врнежи од снег. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер претежно од западен правец.

Денес, Четврток 20.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -5° 59%
06-12 -4° 51%
12-18 +4° 48%
18-24 -1° 50%
Утре, Петок 21.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 65%
06-12 +1° 91%
12-18 +2° 48%
18-24 70%
Сабота 22.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 48%
06-12 -7° 70%
12-18 +1° 24%
18-24 -1° 38%
Недела 23.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 52%
18-24 -4° 56%
18-24 +1° 24%
18-24 -3° 45%
Понеделник 24.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 45%
18-24 -4° 50%
18-24 -1° 30%
18-24 -4° 47%
Вторник 25.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -7° 59%
18-24 -8° 44%
18-24 -1° 29%
18-24 -3° 52%
Среда 26.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 80%
18-24 -3° 76%
18-24 +3° 44%
18-24 -1° 62%

Временска најава:

Под влијание на влажен и студен бран, во вечерните и ноќните часови во западните делови ќе има врнежи од снег. Врнежите ќе продолжат и утре, особено претпладне кога ќе се прошират и во останатите делови. Пообилни врнежи ќе има во западните подрачја и насекаде ќе се формира снежна покривка, а на планините таа ќе се зголеми. Помала снежна покривка ќе се формира и во останатите делови, освен во централните подрачја и во долниот тек на Повардарието.Заради ниските температури, ќе има појава на голомразица. Ќе дува засилен северен ветер, Потоа во следните денови ќе се задржи променливо облачно, студено и ветровито време со повремен локален снег. Дневните температури на повеќе места ќе бидат под нулата.

Актуелно предупредување:

Ќе дува засилен северен ветер, Потоа во следните денови ќе се задржи променливо облачно, студено и ветровито време со повремен локален снег. Дневните температури на повеќе места ќе бидат под нулата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote