in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево, во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=8

Од утре до недела подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на топол бран и во поголем дел од земјава ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Во недела кон крајот на денот ќе има изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи, а од понеделник ќе има благ пад на дневната температура.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote