in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ= 8

Во следните денови ќе преовладува многу топло време со позначителен пораст на температурите. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен северозападен ветер. Во попладневните часови ќе има услови за локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во средината на седмицата.

Денес, Понеделник 20.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 66%
06-12 +20° 59%
12-18 +29° 35%
18-24 +26° 48%
Утре, Вторник 21.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 64%
06-12 +17° 71%
12-18 +30° 35%
18-24 +31° 41%
Среда 22.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 58%
06-12 +18° 78%
12-18 +31° 46%
18-24 +30° 47%
Четврток 23.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 63%
06-12 +23° 63%
12-18 +35° 44%
18-24 +28° 70%
Петок 24.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 85%
06-12 +23° 75%
12-18 +33° 35%
18-24 +29° 48%
Сабота 25.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 76%
06-12 +22° 58%
12-18 +32° 30%
18-24 +29° 41%
Недела 26.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 80%
06-12 +24° 74%
12-18 +32° 28%
18-24 +28° 54%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote