in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8

 

Денес, Недела 20.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 83%
06-12 +21° 65%
12-18 +26° 36%
18-24 +25° 52%
Утре, Понеделник 21.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 63%
06-12 +17° 81%
12-18 +28° 40%
18-24 +29° 39%
Вторник 22.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 49%
06-12 +17° 80%
12-18 +30° 35%
18-24 +34° 27%
Среда 23.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 54%
06-12 +24° 46%
12-18 +35° 21%
18-24 +32° 27%
Четврток 24.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 47%
06-12 +25° 43%
12-18 +36° 21%
18-24 +32° 24%
Петок 25.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 50%
06-12 +25° 39%
12-18 +33° 24%
18-24 +26° 26%
Сабота 26.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 57%
06-12 +25° 50%
12-18 +33° 21%
18-24 +31° 27%

 

Временска најава:

 

Денес и утре во попладневните часови ќе има појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Од вторник следува стабилизирање на времето со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени.

 

Актуелно предупредување:

 

До понеделник во попладневните часови ќе биде нестабилно, а локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Од вторник следува стабилизирање на времето со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote