in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Претежно сончево, претпладне во јужните делови со појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Денес, Среда 20.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 68%
06-12 +6° 75%
12-18 +17° 61%
18-24 +11° 74%
Утре, Четврток 21.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 80%
06-12 +7° 93%
12-18 +15° 80%
18-24 +14° 83%
Петок 22.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 78%
06-12 +9° 84%
12-18 +16° 72%
18-24 +17° 85%
Сабота 23.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 78%
06-12 +11° 85%
12-18 +19° 71%
18-24 +12° 81%
Недела 24.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 77%
06-12 +10° 71%
12-18 +12° 67%
18-24 +10° 73%
Понеделник 25.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 88%
06-12 +9° 90%
12-18 +13° 81%
18-24 +11° 87%
Вторник 26.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 87%
06-12 +9° 89%
12-18 +13° 83%
18-24 +10° 93%

Временска најава:

До петок ќе се задржи стабилно и потопло време. По одделни котлини и речни долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност, особено во четврток. За време на викендот се очекуваат повремени врнежи од дожд. Дневната температура ќе биде во опаѓање, особено од недела.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote