in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Малку до умерено облачно и нешто потопло. Во западните делови повремено значително облачно со краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови.

Денес, Понеделник 20.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 73%
06-12 +16° 72%
12-18 +28° 28%
18-24 +20° 40%
Утре, Вторник 21.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 61%
06-12 +13° 86%
12-18 +20° 46%
18-24 +21° 45%
Среда 22.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 67%
06-12 +12° 65%
12-18 +18° 41%
18-24 +17° 44%
Четврток 23.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 71%
06-12 +9° 61%
12-18 +18° 32%
18-24 +13° 44%
Петок 24.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 59%
06-12 +8° 60%
12-18 +21° 28%
18-24 +17° 33%
Сабота 25.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 50%
06-12 +10° 52%
12-18 +25° 27%
18-24 +19° 35%
Недела 26.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 52%
06-12 +12° 64%
12-18 +27° 29%
18-24 +20° 36%

Временска најава:

Утре и особено во среда ќе преовладува променливо облачно време со услови за краткотраен локален дожд, претежно во западните делови. Температурата значително ќе се намали, а вдолж Повардарието повремено ќе дува засилен северен ветер. Од четврток ќе преовладува сончево време.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote