in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Сончево со мала до умерена облачност. Утрото ќе биде свежо. Во текот на денот на места ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

 

 

Денес, Среда 21.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 76%
06-12 +8° 68%
12-18 +19° 32%
18-24 +13° 42%

 

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Денес и утре утринските температури на места ќе се спуштат околу нула, а дневните ќе бидат во пораст. Од утре кон крајот на денот до сабота под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни.

 

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Денес и утре утринските температури на места ќе се спуштат околу нула, претежно на повисоките места.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote