in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 АВГУСТ

Времето денес:

Променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град. УВ=7

Денес, Сабота 21.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 73%
06-12 +21° 66%
12-18 +29° 41%
18-24 +26° 47%
Утре, Недела 22.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 57%
06-12 +16° 75%
12-18 +29° 28%
18-24 +31° 26%
Понеделник 23.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 36%
06-12 +16° 55%
12-18 +30° 29%
18-24 +33° 26%
Вторник 24.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 52%
06-12 +21° 55%
12-18 +33° 29%
18-24 +28° 45%
Среда 25.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 73%
06-12 +21° 64%
12-18 +33° 30%
18-24 +26° 54%
Четврток 26.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 75%
06-12 +20° 70%
12-18 +29° 32%
18-24 +25° 45%
Петок 27.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 71%
06-12 +19° 64%
12-18 +30° 24%
18-24 +26° 25%

Временска најава:

Од утре до вторник времето ќе биде стабилно со постепен пораст на дневната температура. Во среда повторно ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи.

Актуелно предупредување:

Денес времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, со пообилен пороен дожд за кратко време, силни електрични празнења, ветер (над 60 км/час) и услови за појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote