in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Наутро студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Денес, Вторник 21.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 73%
06-12 -2° 59%
12-18 +4° 39%
18-24 -3° 55%
Утре, Среда 22.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 46%
06-12 -5° 65%
12-18 +1° 34%
18-24 43%
Четврток 23.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 39%
06-12 -5° 43%
12-18 +2° 30%
18-24 34%
Петок 24.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 43%
18-24 -4° 60%
18-24 +4° 45%
18-24 +1° 56%
Сабота 25.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 62%
18-24 -3° 75%
18-24 +6° 64%
18-24 +2° 70%
Недела 26.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 85%
18-24 -1° 98%
18-24 +6° 78%
18-24 +4° 78%
Понеделник 27.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 99%
18-24 +1° 93%
18-24 +10° 74%
18-24 +8° 84%

Временска најава:

До сабота ќе преовладува стабилно и суво време. Ведрото време ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено утре и во четврток кога на места ќе се спуштаат и под минус 10 степени. Во петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote