in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови. Насекаде ќе се формира нова снежна покривка, освен во долниот тек на Повардарието. Заради ниските температури, ќе има појава на голомразица. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер.

Денес, Петок 21.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 80%
06-12 -1° 90%
12-18 +3° 54%
18-24 -2° 54%
Утре, Сабота 22.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 57%
06-12 -7° 71%
12-18 +1° 34%
18-24 50%
Недела 23.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 56%
06-12 -5° 58%
12-18 +1° 34%
18-24 -2° 26%
Понеделник 24.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 55%
18-24 -5° 60%
18-24 -1° 39%
18-24 -4° 51%
Вторник 25.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -7° 61%
18-24 -9° 54%
18-24 -1° 27%
18-24 -4° 31%
Среда 26.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -7° 39%
18-24 -7° 68%
18-24 +2° 62%
18-24 -1° 84%
Четврток 27.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 83%
18-24 -4° 79%
18-24 +4° 41%
18-24 +1° 70%

Временска најава:

За време на викендов и во почетокот на наредната седмица ќе преовладува променливо облачно, ветровито и многу студено време со повремен слаб локален снег. Утринските температури на места ќе се спуштаат под -10 степени, а дневните на повеќето места ќе се задржат под нула.

Актуелно предупредување:

Денес во поголемиот дел од земјава ќе има врнежи од снег, пообилни во западните подрачја, особено претпладне. Насекаде ќе се формира нова снежна покривка, освен во долниот тек на Повардарието. Заради ниските температури, ќе има појава на голомразица. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер, Потоа во следните денови ќе се задржи променливо облачно, ветровито и многу студено време со повремен слаб локален снег. Утринските температури на места ќе се спуштаат под -10 степени, а дневните на повеќето места ќе се задржат под нула.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote