in

Временска прогноза за 21 јануари

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен јужен ветер. Претпладне во западните делови од земјава ќе има услови за повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-3°79%
06-12-2°91%
12-18+5°62%
18-2473%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и потопло време со повремени врнежи од дожд, а на планините на северозапад од снег со променлив интензитет. За време на викендот ќе дува умерен до засилен јужен ветер. Поради јужното воздушно струење ќе има пораст на утринските и дневните температури, што ќе предизвика побрзо топење на снегот.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote