in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец. УВ=8

 

Денес, Среда 21.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 83%
06-12 +22° 70%
12-18 +28° 35%
18-24 +23° 56%
Утре, Четврток 22.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 73%
06-12 +15° 77%
12-18 +26° 40%
18-24 +27° 39%
Петок 23.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 65%
06-12 +16° 81%
12-18 +27° 39%
18-24 +28° 34%
Сабота 24.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 70%
06-12 +21° 55%
12-18 +29° 34%
18-24 +26° 44%
Недела 25.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 79%
06-12 +20° 59%
12-18 +32° 25%
18-24 +28° 39%
Понеделник 26.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 56%
06-12 +22° 48%
12-18 +33° 30%
18-24 +25° 54%
Вторник 27.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 72%
06-12 +23° 57%
12-18 +35° 22%
18-24 +24° 37%

 

Временска најава:

 

Следува период на претежно стабилно време, денес и утре со умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец. Дневните температури ќе бидат без позначителни промени, а утрата ќе бидат посвежи. Позначителен пораст на температурите ќе има од недела.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес и утре ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote