in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ЈУНИ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8

 

Денес, Понеделник 21.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 86%
06-12 +20° 68%
12-18 +29° 41%
18-24 +25° 50%
Утре, Вторник 22.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 49%
06-12 +17° 80%
12-18 +31° 35%
18-24 +34° 32%
Среда 23.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 47%
06-12 +18° 65%
12-18 +33° 28%
18-24 +36° 21%
Четврток 24.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 54%
06-12 +24° 41%
12-18 +36° 18%
18-24 +32° 28%
Петок 25.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 48%
06-12 +25° 39%
12-18 +36° 17%
18-24 +31° 32%
Сабота 26.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 60%
06-12 +24° 42%
12-18 +34° 23%
18-24 +30° 24%
Недела 27.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 48%
06-12 +24° 49%
12-18 +30° 23%
18-24 +29° 33%

 

Временска најава:

 

Денес во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од утре под влијание на многу топла воздушна маса од југ, времето ќе биде стабилно и многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Утре насекаде ќе бидат над 30, а во следните денови во повеќе места над 35, додека во најтоплите делови од земјата ќе достигнат околу 40 степени.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од утре под влијание на многу топла воздушна маса од југ, времето ќе биде стабилно и многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Утре насекаде ќе бидат над 30, а во следните денови во повеќе места над 35, додека во најтоплите делови од земјата ќе достигнат околу 40 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote