in

ТаженТажен

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 МАЈ

Времето денес:

 

Претпладне променливо облачно со услови за слаб локален дожд на истокот од земјава. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува засилен ветер од северозападен и северен правец, особено изразен во поширокото Повардарие, каде ќе достигнува брзина и над 70 км/час.

 

Денес, Петок 21.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 62%
06-12 +14° 57%
12-18 +18° 35%
18-24 +14° 46%
Утре, Сабота 22.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 47%
06-12 +8° 61%
12-18 +21° 35%
18-24 +23° 25%
Недела 23.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 43%
06-12 +11° 66%
12-18 +24° 31%
18-24 +27° 24%
Понеделник 24.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 49%
06-12 +18° 45%
12-18 +27° 25%
18-24 +23° 32%
Вторник 25.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 54%
06-12 +21° 47%
12-18 +28° 27%
18-24 +23° 33%
Среда 26.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 44%
06-12 +21° 45%
12-18 +26° 26%
18-24 +20° 54%
Четврток 27.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 83%
06-12 +19° 64%
12-18 +26° 44%
18-24 +24° 38%

 

Временска најава:

 

Од утре следува период на претежно сончево и значително потопло време со слаб до умерен јужен ветер.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote