in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Во северозападните делови ќе има услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Денес, Вторник 21.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 79%
06-12 +14° 73%
12-18 +22° 43%
18-24 +17° 58%
Утре, Среда 22.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 66%
06-12 +12° 68%
12-18 +16° 44%
18-24 +15° 45%
Четврток 23.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 66%
06-12 +10° 65%
12-18 +16° 40%
18-24 +17° 46%
Петок 24.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 70%
06-12 +7° 64%
12-18 +21° 28%
18-24 +16° 35%
Сабота 25.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 63%
06-12 +11° 59%
12-18 +25° 34%
18-24 +19° 50%
Недела 26.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 73%
06-12 +12° 67%
12-18 +27° 35%
18-24 +21° 36%
Понеделник 27.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 57%
06-12 +14° 70%
12-18 +28° 35%
18-24 +22° 43%

 

Временска најава:

До четврток ќе преовладува променливо облачно и значително посвежо време со умерен до засилен ветер од северозападен правец. Денес и во среда ќе има повремен локален дожд. Од четврток утринските температури ќе бидат особено ниски, а од петок повторно ќе има пораст на дневните температури.

Актуелно предупредување:

До четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на значително постудена воздушна маса, времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени, а од четврток и утринските ќе бидат особено ниски, на некои повисоки места може да се спуштат и до 0 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote